Bizi Takip Edin:

Aktiviteler

RAFTİNG

RAFTİNG

Kaçkar Dağları’nın Karadeniz’e bakan yamaçlarında yağmur ve kar suları ile beslenen onlarca derenin birleşmesiyle oluşan Fırtına Deresi, debisinin yüksek olması nedeniyle rafting için Türkiye’deki sayılı parkurlardan birine sahiptir.

Rafting, raft adı verilen botlarla, debisi yüksek nehirlerde yapılan bir nehir sporudur. Raftingde asıl olan içinde bulunduğunuz raftı devirmeden, kürekle yönlendirerek kayalar ve engeller arasından geçirmektir.

TREKKİNG

TREKKİNG

Kendine has iklim-hava koşulları ve bitki örtüsüyle her Trekking meraklısının beklentilerini yüksek oranda karşılayacak birbirinden güzel parkurlarıyla Kaçkarlar sizi bekler... Hava akımlarının sürekli hareketliliği sebebiyle aniden değişen hava koşulları, aniden bastıran sis ve yağmur geçişleri, birbirinden güzel endemik bitki ve çiçek çeşitliliği ve her mevsim coşkuyla akan dereleri arasında yürürken yaşamınızda hiç hissetmediğiniz duygularla tanışarak yol alacak, kimi zaman seyrine doyamadığınız bir güzellik karşısında yürümeyi unutup saatlerce kalacaksınız

Trekking, doğada genelde gruplar halinde yapılan, bir noktadan diğer bir noktaya varmak amaçlı yapılan, hafif tempolu sportif yürüyüşlerdir. Yürüyüş için uygun ekipman, su ve yeterli gıda alınarak, belirli saatlerde mola verilir ve güzergaha göre toplamda oldukça zorlu iniş, tırmanış ve yürüyüşler gerçekleştirilir.

Doğa yürüyüşlerinin insanın vücut ve ruh sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri olduğu uzmanlarca kabul edilmektedir. Yüksek kondisyon veya teknik istemiyor oluşu, sakatlanma vb. risklerinin çok düşük seviyelerde seyretmesi, maliyetinin az olması gibi nedenlerle kitlelerin yoğun ilgi gösterdiği doğa sporlarındandır. Ayrıca doğa yürüyüşlerinin yaşam doyumu üzerinde olumlu etkileri olduğuna dair iddialar vardır.

YAYLA TURLARI

YAYLA TURLARI

Çinçiva Köprü, Şimşir Ormanları, Pokut Yaylası, Kavrun Yaylası, Gito Yaylası, Palovit Şelalesi, Zilkale, Huser yaylası gün batımı, Badara yaylası, Avesor yaylası, Samistal yaylası, Amlakit yaylası, hazindak yaylası ve daha niceleri günübirlik gezebileceğiniz yerler arasındadır.

Çamlıhemşin ilçe merkezinde bulunan günübirlik tur düzenleyen firmalar ile iletişime geçip civardaki yaylaları günübirlik gezme imkanı sağlıyoruz.

ZIPLINE

ZIPLINE

Ekstrem sporlar arasında yer alan zipline son yıllarda oldukça popüler. Oldukça zevkli bir spor olan zipline ile hem doğanın güzelliğini yaşıyorsunuz hem de heyecanı. Dilerseniz Fırtına Vadisi veya Ayder Yaylası’nda zipline sporunun tadını çıkarırken doğal güzellikleri de keşfedebilirsiniz.

 

Zipline, yüksek bir noktadan, alçak bir noktaya bağlanmış çelik halat vasıtası ile emniyet kemeri giyerek kendi ağırlığınızla ve yerçekimi yardımıyla kayma aktivitesine denir. Tekerlekli bir makara çelik halata bağlanarak hızlanma sağlanır.